GenelHaberSpor

Otto Rehagel Tanıyalım Kimdir

Otto Rehagel Tanıyalım Kimdir

Otto Rehagel , 9 Ağustos 1938 tarihinde , Almanya’nın Essen kentinde dünyaya gelmiştir . Almanya’nın gelmiş evvel en güzel teknik adamlarından biri namına onay edilen Otto Rehagel , hem de eskiyen bir futbolcudur .

Futbolculuk çağında , Hertha Berlin ve Kaiserslautern benzeri takımlarında formasını giymiş durumda olan Otto Rehagel , korunma pozisyonunda oynamıştır . Otto Rehagel’i hayat genelinde bir üne kavuşturan ise , teknik patronluk kariyeri olmuştur . Çalıştırdığı pekçok takım takımıyla epeyce başarılı neticeler elde eden Rehagel , hem de da Yunanistan ulusal takımını çalıştırmıştır . Çalıştırıcılık kariyerine Saarbrücken’i çalıştırarak başlayan Rehagel , burada geçirdiği bir sezonda , toplamında 30 maça çıkmıştır . Ardından Kicker Offenbach’ın başına geçtiğimiz Rehagel burada da pek kalmamıştır .

Otto-Rehhagel-300x225

Otto Rehhagel Sonrasında 2 aylığına Werder Bremen’i çalıştıran Alman hoca , buradan Borussia Dortmund‘a geçmiştir . Dortmund’da geçirdiği 2 sezonda 74 maça çıkan Rehagel , epeyce başarılı olamayınca , kulüpten terk etmek zorunda kalmıştır . Dortmund’dan ayrıldıktan 5 ayın ardından Arminia Bielefeld ile mukavele imza atan Rehagel , burada kupa tahammül başarısı gösterememiştir . Sonrasına az bir dönem de Fortuna Düsseldorf’u çalıştıran Alman hoca , 1981 tarihinde , Werder Bremen’in başına 2. defa gelmiştir . tahmini 14 sene devam eden Bremen kariyerinde toplamında 609 maça çıkan Rehagel , 322 defa alandan galibiyetle ayrılmıştır . Werder Bremen’de geçirdiği 14 senede , 2 Bundesliga , 2 Almanya Kupası , 3 Almanya Harika Kupası ve bir de UEFA Kupa Galipleri Kupası galip gelen Rehagel , Werder Bremen’in gelmiş evvel en epeyce başarılı teknik adamı namına kayıtlara geçmiştir .

Otto-Rehhagel2-300x225

South+Korea+v+Greece+Group+B+2010+FIFA+World+Werder Bremen’den , Bayern Münih’e taşıma durumda olan , Otto Rehagel , burada geçirdiği bir senede 42 maça çıkmış ve 27 galibiyet ele geçirmiştir . Bayern Münih ile rastgele bir kupa kazanamayan Rehagel sezon sona ermeden takımdan terk etmek zorunda kalmıştır . Ardından 4 seneliğine Kaiserslautern’in başına geçtiğimiz , Rehagel bir Bundesliga bir de Almanya 2 . Bundesliga şampiyonluğu yaşamıştır . Otto Rehagel’i hayat genelinde bir alıştırman yapan ise; Kaiserslautern’in başına geçtiğinde takım 2. lige düşmüştür . Kulübün başına geçip takımı 2. ligde kazanan yapıp sonrası sene Bundesliga‘ya yükseltmiştir . Bundesliga’ya çıktığı sene Kaiserslautern’i Bundesliga’da da kazanan yapmış olmasıdır .

South-Korea-v-Greece-300x200

200bir’de ise , Yunanistan ulusal takımını çalıştırmaya başlayan Otto Rehagel , Yunanistan’ı UEFA Avro 2004’te kazanan inşa ederek epeyce kolay değil ele geçirilebilecek bir zafere imzasını atmıştır . Bilhassa oynattığı futbol ile bir takım kesimlerin eleştirisine maruz kalsa da kupayı kazanmayı bilmiştir . Ardından , 2012 senesinde Almanya Bundesliga ekiplerinden Hertha Berlin’nin başına geçmiştir .

Yorum Yapin