DerslerHaber

Eba Kurs, Eba Giriş, Eba Videolar

Eba Kurs, Eba Giriş, Eba Videolar

eba-ekurs-giris

1. Eba Kurs merkezi ve öğretmen kurs talepleri 28 Eylül Çarşamba günü mesai saati sonuna,
2. Öğrenci kurs talepleri 29 Eylül Perşembe günü mesai bitimine kadar uzatılmıştır.

Kamil Kenan ERDOĞAN – -09-27

EBA ŞİFRELERİNİ UNUTAN ÖĞRENCİLERİMİZE E-KURS MODÜLÜNDEN YA DA EBA SİTESİNDEN ÖĞRETMENLER ARACILIĞI İLE ŞİFRE VERİLEBİLİR.
Kamil Kenan ERDOĞAN –

EBA Tablet Giriş Aktivasyonu Videolu Anlatım İçin TIKLAYINIZ!

EBA Tablet Giriş Aktivasyonu İçin TIKLAYINIZ!

EBA Giriş Videoları İçin TIKLAYINIZ! 

EBA, Türkiye’nin toplumsal öğrenim platformudur. Ulusal Öğrenim Bakanlığı aracılığıyla ortaya konulan ve Yenilik ve Öğrenim Teknolojileri Evrensel Müdürlüğü’nün tasarladığı EBA, talebelere konu anlatımları sunarak eğitime dayanak olmaya çalışmaktadır. MILLI EĞITIM BAKANLIĞI ve gönüllü öğrenim firmaları aracılığıyla öğrenciler amaçlı yapılan video klipler EBA‘da yayınlanırken öğretmen ve öğrenciler amaçlı kocaman tek kaynak havuzu oluşturmaktadır. EBA kaynak havuzu yardımıyla öğrenmeye hevesli her biri EBA’nın içeriğinden yararlanma fırsatı bulmaktadır. EBA’nın öğrenim içeriği şimdiden 70.000’i geçmiştir.

EBA Videolarının Hazırlanmasındaki Emeli Nedir?
EBA videoları, talebelerin derslere alakasının çoğalması amaçlanarak hazırlanmıştır. Öğretmenlerin hazırladığı ders videoları, öğrencileri derslere ek olarak etkin olarak katılmaya yönlendirmek amacındadır. Öğrenciler EBA’da ders videolarını takip ederek derslere hakim olabilmektedir. EBA videoları sisteme talebelerin konu eksiklerini tamamlaması amaçlı yüklenmiştir.

EBA videolarına ulaşmak istiyorsanız dilediğiniz dersi seçmelisiniz. Sistemde yer alan ders başlıkları şunlardır;

Din, Ahlak ve Değerler
Kuran-ı Kerim
Hz. Muhammed’in Hayatı
Temel Dini Bilgiler
Dil ve Anlatım
Okuma Becerileri
Yazarlık ve Yazma Becerileri
Yabancı Dil
Fen Bilimleri ve Matematik
Bilim Uygulamaları
Matematik Uygulamaları
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
Sanat ve Spor
Görsel Sanatlar
Müzik
Drama
Spor ve Fiziksel Etkinlikler
Zeka Oyunları
Sosyal Bilimler
Hukuk ve Adalet
Halk Kültürü
Öğrenciler bu derslerden istediğini tercih ederek alakalı konu anlatım videolarına erişebilir. Son Olarak de konu anlatım videolarına erişebilmek amaçlı yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Öncelikle yazının sonunda verilmiş meydana gelen EBA videoları linkine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza EBA’nın ana sayfası çıkacaktır. Ana sayfada yer alan içeriklerle alakalı başlıkların yer aldığı kısımdan “Video” başlığına tıklayınız. Video listelerini göreceksiniz. bir. sınıftan 12. sınıfa civarı ulaşabileceğiniz video klipler karşınızdadır. İstediğiniz videoya girerek konu anlatımını takip edebilirsiniz. Video içeriklerinden bahsedecek olursak her sınıfa yönelik tertip etmiştir. Söz gelişi bir.sınıflar amaçlı okuma yazmalarına dayanak olacak nitelikte video klipler yer alırken, lise seviyesindeki imtihana hazırlık talebelerine deney ve sorun çözmelerine destekçi olabilecek nitelikte video klipler hazırlanmıştır.

EBA, videoları hazırlarken öğrenciler amaçlı okullarında derslerinden bunaldığını düşünmüş ve hanelerine geldiğinde zevkle ders dinleyebileceği, öğrenmenin ek olarak pratik olacağı tek site hazırlamak istemiştir.

EBA Videoları İçin TIKLAYINIZ!

 

Yorum Yapin