DerslerGenelHaberVideo

Dns Ayarları Değiştirme Pc Win7

Dns Ayarları Değiştirme Pc, Win7,

Dns Ayarları
Dns (Domain Name Sunucu server)) 2016-2017 ayarlarını ayrıntılı olarak bulabileceğiniz bu makalede aşağıdaki ayarları tam anlamıyla uyguladığınız taktirde Dns ayarları değiştirilmişmiş olacaktır. Çabuk dns numaralarını girerek, Twitter, youtube benzeri engellenen sitelere kolayca giriş yapabilirsiniz. “Dns ayarları ne türlü değiştirilir?” sorunuza cevap olarak aşağıdaki içerik devamını okuyabilirsiniz.

vin7-vista-dns-degistirme-ayarlari-dnsdegistir vin7-vista-dns-degistirme-ayarlari-dnsdegistir1vin7-vista-dns-degistirme-ayarlari-dnsdegistir-2

gireceginiz numaralar en altta sıralandı

Twitter dns ayarları ve öbür facebook, youtube dns ayarları içerisinde aşağıdaki zenmate eklentisini kullanabilirsiniz. Dns ayarları değiştirme eklentisi iphone(ios) ve android işletim sistemli telefonlarada kurulabilmektedir.

Hızlı dns ayarları için chrome, firefox eklentisini bedava kullanabilirsiniz;
(IOS ve Android mağazalarındada Zenmate eklentisini inceleyebilirsiniz, iphone dns ayarları, ipad dns ve android dns ayarları otomatik inşa ederek sitelere çabuk bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.)

Aşağıdaki linke tıklayıp, açılan sayfada sağ üst köşeden Türkçe lisans seçeneğini seçip eklentiyi bedava olarak kullanabilirsiniz.
Hızlı ve Güncel Dns Adresleri:
(209.244.0.3 -209.244.0.4) en çabuk dns çözümü olarak denenmiştir.

(208.67.222.222-208.67.220.220) Çabuk ve emniyetli bir web için güzel bir tercih olacaktır.

DNS Değiştirmekten Bıktıysanız, Zenmate Adında ki Bu Eklentiyi Kurarak istediğiniz Benzeri Bütün Sitelere Giriş Yapabilirsiniz.

Dns Nedir ve Kullanım Maksadı Nedir : DNS Nedir?

Google Chrome web tarayıcısı kullanıyorsanız ZenMate ismi verilen eklentiyi kurarak 4 çeşitli lokasyon alternatifini de kullanabilirsiniz. Bugüne civarı kullanmış olduğum en çabuk ve reklamsız güvenlik arabayı meydana geldiği için sizlere gönül rahatlığıyla öneri eder, bir bir sürü kez dns bulma sorununuza çözüm keşfetmiş olmak isterim.

Dns Zenmate Chrome Eklentisi için: Google Chrome Zenmate Eklentisi

Dns Ayarları Nedir?
Bu içerik, DNS ayarları değiştirme ve yepyeni dns adresleri hakkında; Yepyeni işletim sistemi durumda olan Windows 10 ile birlikte bir takım görüntü değişikliklerde inşa edildi. Yapılmış Durumda Olan bu değişikliklerin sonrasında araştırma masası ve sistem ayarları tekrar yapılandırıldı, ancak Dns ayarları değiştirme için güncelleme yaptığımız ağ ayarlarında bir sürü pek bir değişiklik yapılmismi. Yazmış olduğum bu makalede yepyeni bir dns numarası windows 10 işletim sisteminde ne türlü girilir, ne türlü değiştirilir ve bu ayarlar en çabuk ne türlü gerçekleştirilir bundan bahsedeceğim. En çabuk dns numaraları ve meselesiz dns numaralarını sayfa bitiminde inceleyebilirsiniz. Windows 10 dns ayarları için görüntü bilgilendirmeler altta;

Özellikle ülkemizde sık sık karşılaştığımız Twitter engellemesiyle karşın karşıya kalabiliyoruz. Çoğu ziyaretçiler Dns ayarları değiştirme ile ilgili bilgi sahibi olabilmek için internette aramalar yapmaktadır, bu yazıyı yazmamdaki etki Twitter ve benzeri. ülkemizde giriş inşa edilmesi engellenen sitelere DNS adresi değiştirerek ne türlü bağlanılır ve Dns adresi ne türlü değiştirilmektedir bu konuları yorumlamak. Bu ayarları sağlayarak bununla birlikte Twitter Dns ayarları yapmış oluyorsunuz.

Dns ayarlarını değiştirmeye başlamak için anlatıma başlayalım;

Dns Ayarları Ne Türlü Yapılır?

Neredeyse bütün windows işletim sistemlerinde aynı ayarlamalar ile Dns ayarlarını güncelleyebilir, değiştirebilirsiniz. Öncelikle sistem tepsisi dediğimiz sağ alt kısımdaki wifi veya ethernet ikonuna sağ tıklıyoruz, açılan menüden “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” seçeneğine tıklayarak aynı ritimde devam ediyoruz;

Açılan Paylaşım Merkezi penceresinde bağlantınızın bulunduğu kısım şuanki Wi-fi ve Ethernet halinde görülecektir. Ne çeşit bir bağlantı sağlıyorsanız (wifi veya ethertam olarak) irtibatına tıklıyoruz;

Daha sonrasında açılan yepyeni minik pencere ile işlemlere aynı ritimde devam ediyoruz; Wifi veya ethernet bağlantımızın bilgilerinin bulunduğu bu pencerede sağ alt kısımdaki Özellikler seçeneğine tıklıyoruz;

Açılan penceredeki bağlantı öğeleri arasından “Internet Protokolü Versiyon 4″ öğesine çift tıklayarak yepyeni dns numaramızı anlatılan yere yazıyoruz;

Aşağıdaki Dns Sunucu Adreslerini Kullan” seçeneğini seçtikten sonra sırasıyla Dns numaralarını ekleyip değiştirebilir veya ekleyebilirsiniz.

2015-2016 Güncel Dns Adresleri (En çabuk Dns adresleri)

Güncel ve en çabuk dns adreslerine aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. Yepyeni eklenen veya güncellenen dns adresleri ilk sıraya eklenecektir.

(209.244.0.3 -209.244.0.4) en çabuk dns 2016.

(208.67.222.222-208.67.220.220) Çabuk ve emniyetli bir web için güzel bir tercih olacaktır.

dns-ayarlari-degisme-yasaklisitelere-giris

Sizlere önerdiğimiz güncel DNS’ler:

Güncel DNS:

Google DNS:

 • 8.8.8.8
 • 8.8.4.4

Open DNS:

 • 208.67.222.222
 • 208.67.220.220

Dnsadvantage DNS:

 • 156.154.70.1
 • 156.154.71.1

Norton DNS:

 • 198.153.192.1
 • 198.153.194.1

 • dns ayarları nasıl degistirilir,
 • windows 8 dns değiştirme,
 • dns ayarları nasıl değişir,
 • vista dns değiştirme,
 • dns ayarlar vista,

Anahtar kelimeler: Dns Değiştirme, Dns Ayarları, 2016 Dns, Çabuk Dns Ayarları, Twitter Dns, Youtube ve Twitter giriş dns, Dns Değiştirme, DNS Ayarları Ne Türlü Yapılır?, DNS

dns ayarları ,
dns değiştirme,
dns ayarları değiştirme,
dns degistirme programi ,
ip değiştirme,
dns numaraları,
güncel dns,
dns adresleri,
google dns ayarları,
telefon dns ayarları değiştirme ,
yeni dns,
dnsler ,
güncel dns ayarları,
telefon dns ayarları,
yasaklı sitelere giriş dns ayarları,

Şehirde yaşam belirtilerini M.Ö 1390 yıllarına kadar uzanmakta olup çeşitli uygarlıkların da mekânı olduğunu görebilmekteyiz. İl zamanında birçok kavim ve devlet tarafından istila edilerek yapıların da zarar görmesine neden olmuştur. Yaşamış olan uygarlıkların içinde Frigler, Lidyalılar, persliler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı devleti yer almaktadır. Şehrin Osmanlı devleti himayesine geçmesi de 1323 yılında Orhan Gazi komutasın da olan Konuralp Bey’in Bizanslılar ile yaptığı savaş neticesin de ele geçirilerek kazanılmıştır.

Şehir de Konuralp beldesin de yer alan antik kent tarihi M.Ö 3 yüzyıla kadar uzanan bir tarihi de kalıntıları ile gözler önüne sermektedir. Şehir de Karadeniz bölgesine ait olan yer şekillerini görmek mümkündür ve dağlar Karadeniz kıyısına paralel olarak uzanmaktadır. Düzce ovasının merkez de yer alması ve etrafının dağlar ile çevrili olması da iklimsel değerlerini belirlemektedir. Şehrin önemli gezilecek yerlerinin içinde yer alan Konuralp müzesi içinde 3 teşhir salonu, 1 laboratuvar, 2 depo, 1 konferans salonu ve idari kısım yer alır.

Müze içinde görülmeye değer 6.124 adet eser yer almaktadır. Tabak deresi üzerin de yer alan mermer köprü Akçakoca yolu Çilimli yolu ayrımında yer alır. 10 metrelik olan üç kemerli mermer köprü sıra dışı bir yapım tekniği ile hiç harç kullanılmadan yapılmıştır. Kısa zaman önce tahrip olmuş olan köprünün nasıl bu hale geldiği bilinmese de kalan kısımları görenleri hayrete düşürmektedir. Roma çağlarından kalan surlar Osmanlı devletine karşı savunma amaçlı yapılan ve görsel değeri usta mimari işçilikleri ile görülesi yerlerinden biri olarak gösterilmektedir. Şehir de hem gezme açısından zengin tahini eserlerin görülmesi hem de Karadeniz Mutfağının özel tatları deneyimlemek de mümkün olabilmektedir  Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan düzce de firg, pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı devleti izlerini taşıyan kalıntılar yer almaktadır. 1323 yılında Orhan Gazi yönetiminde olan Osmanlı devletinin ele geçirmesi ile Bizanslılara karşı yapılan savaş sonucu yönetime dahil olmuştur. Tarihi kentin yer aldığı Konuralp beldesin de M.Ö 3. Yüz yıldan kalma yaşam kalıntılarını da görmek mümkün olmaktadır.

Geçmiş tarih öncesinden yörede yaşanan 17 ağustos 1999 depremi ile 12 Kasım 1999 depremleri çok büyük can ve hasar kaybına neden olarak yenilenmesinin sayesin de daha güçlü bir yapısal değer ile daha korumalı olarak yaşam değerleri de gelişmektedir. Şehrin arkeolojik zenginliği Konuralp müzesin de yoğun olarak görülebilmekte olup içinde 6bini aşkın olan eser sayısı ile ziyaretçilerine önemli tarihi bilgileri de verebilmektedir. Akçakoca yolu üzerin de yer alan mermer köprü 10 metrelik boyu ile mermer bloklardan oluşmuş olup ender rastlanan bir yapım tekniği ile hiç harç kullanılmadan inşa edilmiştir. Günümüze kadar sağlıklı olarak gelmeyi başarsa da tarihe saygının pek gelişmemiş olması nedeni ile yakın bir tarih de yarısı tahrip olmuştur fakat kalan kısmı görenleri halen etkilemektedir. Akçakoca yolu üzerin de roma kalıntılarında yer alan mozaikler şehrin önemli tarihi görsellerini de oluşturmaktadır.

Bereket tanrıçası olan Tyche’yi tasvir eden ve 1931 yılında bulunan heykel İstanbul müzesin de sergilenmeye devam etmektedir. Şehrin zengin görsel tarihi yapısı ile çok daha elverişli olan seyri ziyaretçileri içinde eşsiz manzaraları ve bilgileri de verebilmektedir. Denize olan kıyısı ile gezilesi yerlerin de için de olması ile manzarasın da farklı mutfağının da denenmesi farklılık arayanları da tatmin edecek nitelikleri ile de büyülemektedir. 

Türkiye’nin kuzeyin de yer alan Karabük Karadeniz Bölgesinde yer alır ve nüfusu son sayım ile 230.251 olmaktadır. 1937 yılına kadar Safranbolu’ya bağlı olarak kalmış Karabük ismet İnönü’nün temellerini attığım Karabük demir çelik fabrikasını faaliyete geçirmesinden bu yana kuşadası escort halen şehrin önemli bir geçim kaynağı olarak ekonomisini de zenginlik katmaya devam etmektedir. 6 Haziran tarihinde Çankırı ilinin ovacık ve Eskipazar ilçelerini ve Zonguldak ilinin Yenice, Safranbolu ve Eflani ilçelerinin de birleşmesi sonucun da Ülkemizin 78. İli olmuştur. Süper lig de mücadele eden Futbol Kulübü Şehrin takımı olarak Karademir Karabükspor’dur.

Türkiye de en büyük demir çelik fabrikaları sadece şehir içinde yer alır. Karabük şehri ismini coğrafi konumdan almış olup Kara ve bük sözcüklerinin birleşmesi ile oluşmuştur. Şehrin iklim değerlerine baktığımızda çeşitli farklılıklar görülmekte olup coğrafi konumlarının da bun da etkisi büyük olmaktadır. Ülkemiz de ki ormanların % 68’i şehir de yer almaktadır ve yeşil örtüsü ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olmaktadır. Yenice ilçesin de bodrum escort yer alan ağaçların çeşitliliği tropik bir zenginliği de sunarak çok sayı da ağaç türüne de ev sahipliği yapar. Şehrin bu denli çok olan yeşil örtüsü havanın kirli olmasına karşın zayıf kalmaktadır çünkü şehri içinde bulunan demir çelik fabrikaları şehrin havası olumsuz olarak etkilemektedir.

Şehir için de Filyos adında olan akarsu önemli ziyaret yerlerinden birini de oluşturmaktadır. Karabük doğal büyük gölleri olmayan bir şehirdir ve sadece Şamlar köyünde yer alan Karagöl krater gölü olarak yer alır. Göl sulama amaçlı olarak değerlendirilip olta balıkçılığı kayseri escort içinde tercih edilen alanlarından biridir. Kastamonu yolu üzerinde yer alan konarı gölü de şehrin büyük olmasa da doğal olan göllerinden birini oluşturur.