GenelGüncel BilgilerHaberSağlık

Vücut geliştiriyim derken sağlığınızdan olmayın!

sağlık, spor vücut geliştirme, fitness

sağlık, spor vücut geliştirme, fitnessSağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak isteyen insanlar ilk önce bunu gerçekten de istemeli.  Spor belli kurallara göre yapılmalı. İlk başta doğal beslenmek ve tamamen organik ürünler tüketmeliyiz.

Vücut geliştirmek için ağırlık çalışanlar kendilerine ek takviye almalı mıyım sorusunu sorar. Ama her insanın kas hücreleri farklı reaksiyonlar verir. Aldığımız bir  ek bir vitaminin eksik veya fazla olması, egzersiz esnasında yaptığımız ters hareketler bizi sağlığımızdan edebilir… Ama bu ana problem şu ki protein olmadan kas gelişimi sekteye uğrar ve kas gelişeceği yerde çöküşe geçer ve tüm vücut depremde yıkılmış bir binaya döner.

Alacağımız vitaminlere dikkat etmemiz gerekir. Çünkü vitaminler suda eriyen (B ve kompleksleri) ve yağda eriyen vitaminler (A,D,E  ve K) şeklinde ikiye ayrılır. Yani burada anlatmak isteğimi; alacağımız vitaminlere dikkat etmeliyiz. İçinde ne olduğu bilinmeyen besin desteği ürünleri kullanmayın. Hedefiniz doğrultusunda günlük tüketebileceğiniz miktarda kaloriye oranla beslenmeniz ve egzersizleri doğru bir programla yapmanız yeterli olacaktır.

Televizyonlarda gördüğünüz iri cüsseli, kaslılara bakmayın. Bunların çoğu o vücuda sahip olmak için ilaç kullanıyor ve bunu kimse de itiraf etmiyor. Kimisi ‘günde 15 yumurta, 2 kilo kırmızı et, bir tencere beyaz pirinç tüketerek bu hale geldim’ diye söylenip durur. Bunlar hem cebinize zarar hem de hem de vücuttan atmak için çok çalışmanıza bu da bir yerlerinizi sakatlanmanıza sebep olabilecektir. Siz siz olun, sağlıklı yaşam ve doğallıktan vazgeçmeyin. Ama egzersiz yapmak ve vücut geliştirmek isterseniz ‘uman’ kişilerle çalışın.

 

 

 

Yorum Yapin