Güncel BilgilerHaberSağlıkVideo

Kilo alma ve Yemek İlişkisi Nedir

Kilo alma ve Yemek İlişkisi Nedir?

Obezite Gıda İntoleransı Arasındaki İlişki Nedir?
Neden Çoookkk Fazla Yiyoruz?
Hem açlık hem bir de bunalım açısından mühim bir meseleyle ilgilidir: “Vücudumuzda Serotonin eksikliği “.
Serotoninin, ruh durumu üzerindeki tesiri evrensel olarak bilinmektedir fakat çok mühim bir tesiri vardır: “Bizimaç olmadıgımız hissi olanağı sağlar .” Biyolojik araştırmalarda, sıhhatli serotonin yapımı olmayan kişilerin, zor bir yemekten hemen ardından bile doymadıkları ispatlanmıştır ve bu bireylerin bunalım oranları da sıhhatli kişilere mukayese olarak yüksektir.

Serotonin Vücudumuzda Nerede Üretilir?
Birçok birey serotoninin yalnızca beyin aracılığıyla üretildiğini zanneder fakat beyin serotoninin yalnızca yüzde 5’ini üretir. % 95’i ise ince bağırsakta üretilir.

Vücutta Serotonin Eksikliğinin Sebepleri Nelerdir?
Sağlıklı serotonin yapımı için, sıhhatli bir sindirim sistemini elde etmek lazımdır. Bağırsaklarımızda enflamasyon mevcutsa, serotonin yapımı düşer ve hemen yan etkiler belirir.

Gıda İntoleransı Bağırsaklarımızda Kuvvetli Enflamasyona Neden Olur Enflamasyon, serotonin eksikliğine neden olur ve kilo alımına sebep açar. Önemli olan kilo kontrolu etmeniz yoksa yaşanacak büyük bir Eskişehir escort kızlar kilo probleminiz olacaktır.

obezite nedir,obezite cerrahisi, obezite tedavisi, obezite hesaplama, obezite sınırı, obezite ne demek, obezite ilaçları, obezitenin nedenleri, obezite nedenleri, obezite ameliyatı, obezite ameliyatı sonrası, obezite ameliyatları, obezite ameliyat, obezite ameliyatı sonrası beslenme,

Yorum Yapin