GenelHaberSosYal Ag

Sosyal Ağlar’da Erişim Sıkıntısı

Sosyal Ağlar’da Erişim Sıkıntısı

sosyal-aglar-erisim-sikintisi

Edinilen bilgiye göre  Kullanıcılar sosyal medyaya erişimde sıkıntı yaşandığını ifade ediyorlar.

Hayatımızın içinde Olan olmadıkları zaman sıkıntı yaşadığımız Facebook, Twitter ve YouTube ile birlikte birçok siteye erişimde sıkıntı yaşanıyor. Yaşanan sıkıntının nereden kaynaklandığı henüz netlik kazanmazken, kısıtlamanın saat 23.50’dan itibaren başladığı belirtiliyor. Kısıtlama olup olmadığına yönelik yetkililerden henüz açıklama yapılmadı. Bazı kullanıcılar sosyal medyanın yanı sıra Google ve benzeri birçok siteye ulaşamadıklarını bildiriyor.

Bu haberin gerçekliğini bende bizzat kendim test ettim  Facebook, Twitter ve YouTube‘a henüz açıklanan resmi bir erişim yasağı söz konusu değil; sadece bu sitelere erişmeye çalıştım maalesef sitelere giriş yapmada sorun yaşadım

kullanıcılar uzun bir süre sitenin sayfasının açılmasını bekliyor. Sayfa ya çok geç açılıyor ya da hiç açılmıyor ve hata mesajıyla karşılaşılıyor.

Facebook, Twitter ve YouTube’a giremeyen kullanıcılar ise her zaman olduğu gibi çeşitli VPN servislerini kullanarak hesaplarına girmeye çalışıyor. Kullanıcılar proxy ayarlarını değiştirerek ya da herhangi bir VPN aracını bilgisayarına veya telefonuna kurarak söz konusu mecralara sorunsuz erişim sağlayabiliyor.

ERİŞİM SIKINTISININ NEDENİ BU MU?

Yapılan bazı yorumlarda, kısıtlamanın IŞİD’in Suriye’de elinde tuttuğu 4 Türk askerini şehit ettiğine yönelik video paylaşmasıyla ilgili haberler yayımlandıktan sonra meydana geldiği görüşünde. IŞİD, akşam saatlerinde resmi sitesi olan Amaq’ta yayınladığı videoyla Suriye’de elinde tuttuğu 4 Türk askerini şehit ettiğini duyurdu. IŞİD’in iddiasına yönelik yetkililer tarafından henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yorum Yapin