GenelHaberMekanlar

Tatil yapmayı düşünüyorsanız

Tatil yapmayı düşünüyorsanız

Tatil yapmayı düşünüyorsanız ve hayatınızda muhakkak gitmeniz gereken yerleri liste haline aldıysanız çeşme bu bölgelerin başında gelmeli, Alaçatı gibi eşsiz güzellikleri ve tatil özellikleri bulunmaktadır.  İzmir’in Çeşme tatil bölgesi pek çok şehirden tatilcilerin yaz aylarında akın ettiği tatil beldelerinin en popüler olanıdır. İzmir Alaçatı, Çeşme yarımadasının pırıl pırıl koyları, plajları, sahilleri sıcakların başlamasıyla beraber dolup taşmaktadır. Lüks tatil köyleri, otelleri, motelleri ve kalifiye, fenomen eğlence mekânlarıyla görülmeye ölçüt olduğundan yurt dışından da ziyaretçi çekmektedir. Çeşme sahilleri, sene süresince rüzgâr alması nedeni ile windsurf başka bir deyişle rüzgâr sörfü sevenlerin de gözdesidir. Bu spor dalına meydana gelen alaka süratle artmaktadır.

 

Ege’nin 29 kilometrelik bir sahil şeridine ve en iyi, rengarenk, neşeli tatil merkezlerine, beach clup’lere sahip meydana gelen Çeşme’de eşi pratik mevcut olmayan plajlar ve koylar yer almaktadır. Çeşme’de ad yapmış koylar ve plajların aralarında Dalyan, Kocakarı plajının ismini söylememek olmaz. Kocakarı Plajı dünyaca tanınmış değilse de müdavimleri bu plajın duru, temiz, dinlendirici sularından vazgeçmemektedir. Suyu ilgisiz ve öbür plajlardan daha derin meydana gelen Kocakarı plajı keyifli tatil yapılabilecek yerlerden biridir. Çeşme‘nin yerlileri aracılığıyla Mayıs ve Haziran aylarında fazladan seçim tatil bölgesi olarak kullanılan Dalyan, balıkçılığı ve lüks balık restoranları ile ünlüdür.

Gelecek yaz tatilinizi şimdiden planlamaya başlayın ve bu Türkiyemiz için kıymetli olan  turistik bölgelere gidip altın sarısı kumlarına uzanıp güneşlenin, dilerseniz rüzgâr sörfü yapıp dalgalara kafa tutun, ya da bir yat kiralayıp koyları dolaşın, masmavi sulara atlayıp yorgunluğunuzu masrafın, bütün gerginliğinizi atın. Hangisini yaparsanız yapın ama Çeşme’ye gidip de sakızlı dondurmasını ve tanınmış kumrusunu yemeden, kalesini görüp şirin çarşısını gezmeden geriye dönmeyin.

cesme

Yorum Yapin