GenelGüncel BilgilerHaber

Geleneksel Türk Kahvesi Keyif Kahvesi

Geleneksel Türk Kahvesi Keyif Kahvesi

Geleneksel   Türk kahvesi kimilerine göre yorgunluk kahvesi kimilerine göre keyif kahvesi bazı kahve içinleri içinde tiryaki kahvesi yada kahve mutluluk veriyor hazımdan kıvamından mutlu oluyorum enerji alıyorum diyenlerin izde var aramızda kimin hangi amaçta veya ne için kullandığını bir kenara bırakalım sonuçta kahve içmekten zevk alan bir toplumuz kahve yapımı herkesin elinde güzel olmuyor bizlerde size otomasyon olarak üretilmiş kahve makinesini tanıtacağız tercih hakkı sizindir , Türk vatandaşının en annesel içeceklerinden biridir. Yakınında bir bardak suyla, bol köpükle, etkili bir fincanda ikram edilen kahvenin tadı pek çok şeyde bulunamaz. Farklı bir kültür, farklı bir ananedir bizler amaçlı.

5 Kahve Makina Önerisi

Türk kahvesinin ne türlü yapıldığını az çok bilirsiniz. Su, kahve ve şeker ifade edilecek fincan miktarına göre ayarlanır ve karıştırılır. Sonrasında ocağa konur. Bakır cezvede inşa edilmesi ek olarak makbuldür ama mangalda yapıldığı zaman tam bir efsane olabilir. Yavaş yavaş pişmesinin lezzetini zirveye ortaya çıkarmak amaçlı favori meydana geldiği kahve ustalarınca onaylanmış gerçeklerden biridir.

evde rahatca turk kahvesi yapabileceginiz 5 kahve makinesi 06

Ama maalesef her an Türk kahvesini uzunca uzadıya pişirecek zamanımız olmuyor. Dahası belli bir zaman pek konuk geldiği zaman, ve bu misafirler birbirinden çeşitli şeker oranlarında kahveler talep ettikleri zaman işler değişiyor ve kahve yapmakla görevlendirilen birey kendini bir girdapta buluyor. Ama bu vaziyet Türk kahvesinden vazgeçmek amaçlı yeteri gibi değil. Çünkü çoğalış yardımımıza koşan Türk kahvesi makineleri var.

Gelin sizlerle Ülkemiz’de bulabileceğiniz en güzel Türk kahvesi makinelerine göz atalım. Bu Türk kahvesi makineleri çok ek olarak çabuk ve pratik bir biçimde Türk kahvesini yudumlamanızı temin edecek, bununla birlikte kahvenizin köpüğünü bol tutacak.

5.Arzum Mırra

Arzum’un çıkardığı Mırra isimli kahve makinesinin kullananı da seveni de çok. Kısa bir zamanda en köpüklüsünden ve lezzetlisinden kahvenizi yudumlamanızı imkanı sunan bu makine minik kahve fincanlarıyla aynı zamanda 7 fincan kahve pişirebiliyor. Temizliği ve tüketimi çok huzurlu durumda olan bu makine fiyat/performans oranıyla da bilhassa ev hanımlarını sevinçli ediyor.

evde rahatca turk kahvesi yapabileceginiz 5 kahve makinesi 03

Sapı katlanıyor, bu sayede mutfak tezgahınızda az koltuk kaplıyor. Hatta hem bir sağ elini kullananlar, hem bir de sol elini kullananlar düşünmüş ve cezve şeklindeki bu makineye 2 farklı dökülme yeri konmuş. Başka Bir Deyişle sağ elini kullananların kayırılması hali bu makinede laf konusu değil.

4.Homend Pottoman

Homend, kalifiye elektronik şeyleri indirilmeye devam eden bir Türk markası. Türk markası olmasındaki özeni çıkardığı Türk kahvesi makinesinde de sunuyor.Homend sizler amaçlı kısa zamanda lezzetli kahveler pişirebilmeniz amaçlı kullanışlı, dekoratif bir makine tasarlamış.

evde rahatca turk kahvesi yapabileceginiz 5 kahve makinesi 02

4 fincan kahve kapasitesi durumda olan bu makine bununla birlikte kordonsuz kullanım özelliğe de sahip. Ergonomik bir tasarıma sahip durumda olan Pottoman, susuz iş korumasına da sahip. Hatta mükemmel bir kıvamda kahve hazırlayabilmeniz amaçlı makineniz sizlere bir kıstas kaşığıyla verilecektir.

3.Kahve Dünyası

Kahve Dünyası, bildiğiniz benzeri ünü bütün dünyaya dağılmış bir kahve markası. Içerisinde birçok kahveyi inceleyebilirsiniz. Kahvenin hem bir pişirilmesinde, hem bir de satılmasında vazife alan bu müessese bir de Türk kahvesini çabuk bir biçimde pişirebilmeniz amaçlı makine çıkarmış.

evde rahatca turk kahvesi yapabileceginiz 5 kahve makinesi 00

Bu makine paslanmaz çelikten yapılmış durumda olan, cezve halinde, çok pratik bir biçimde kahveyi hazırlamanızı imkanı sunan prof bir üründür. Gözde ve sevilen bir makine durumda olan Kahve Dünyası Türk kahvesi makinesi 3-4 şahsiyet kahveyi aynı zamanda pişirebilmek amaçlı yeteri gibi kapasiteye sahiptir. Türk kahvesinin ananesel lezzetini kaybetmeden içmek isteyenler amaçlı en gerçek seçimlerden biri olacaktır.

2.Arzum Okka

Arzum’un Türk kahvesi kapsamında ismini duyuran makinelerinden bir ötekisi de Mırra’dan ardından iştirak eden ve ek olarak pratik kullhatıralan, ek olarak ‘okkalı’ bir kahve yaptığını argüman eden Okka.

 

evde rahatca turk kahvesi yapabileceginiz 5 kahve makinesi 01

Okka’nın Türk kahvesi makineleri kapsamında tam bir devrim yarattığını söyleyebiliriz. Çünkü bizzat diğerlerinden çok çeşitli espresso makinesi mantığında çalışıyor. Haznesine kahveyi, şekeri ve suyu ekliyorsunuz o da sizlere 1-2 dk benzeri kısa bir zamanda kahvenizi sunuyor. Bol köpüklü, tam bir lezzet patlaması halinde.

Üstelik közde pişirilmiş benzeri kahve içme imkanı da veriyor sizlere. Bu özelliği yardımıyla sadece 3-4 dk bekleyerek mangalda yavaş yavaş pişirilmiş kahve tadını sağlayabiliyorsunuz. Kendisinin kendini temizleme niteliğine sahip durumda olan Okka, tasarımıyla da tam bir şaheser.

Arçelik Telve

Ülkemiz’de en gözde durumda olan kahve makinesidir Telve. Sizlere kısa zamanda bol köpüklü, lezzetli kahveler yapma imkanı sunan Telve, ikili ve tekli cezve seçenekleriyle piyasaya sunulmuştur. Kahvenizin lezzetinden ödün vermeden ama zamanınızdan da ödün vermeden lezzetli bir kahve içebilmenizin en gözde yoludur Telve.

Birçok kafe ve restoranın kullanıldığı bu muhteşem icat verdiğiniz parayı sonuna gibi doğruluk eder.

 

evde rahatca turk kahvesi yapabileceginiz 5 kahve makinesi 04

Yorum Yapin