DerslerGenel

Eba Kitap

Eba Kitap

Linke Tıklayın Eba Giriş ;

Türkiyede eğitim sistemi her yıl ilerlemeye devam etmekte, farklı ülkelerden öğrencilerin katılımı ile ilk ve orta ögretimde farklı eğitimler verilmektedir. Eba kazanım testleri. E-kurs

Eba Kurs, Eba Giriş,

Eba Video Giriş İçin tıklayın ; 

EBA ÖĞRENCİ GİRİŞİ

EBA Sistemiyle Bilgiye Erişmek Kolay

Eba Kitap

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen EBA sistemi sayesinde öğrenciler her yerden eğitimleriyle ilgili bilgiye erişebilecekler.

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen bir proje olan EBA, e-okul, e-kampus, e ödev, eba test ve eğitici oyun portalı son derece dikkat çekti. Öğretmen, öğrenci ve okul görevlilerinin yanı sıra velilerin de erişebildiği sisteme kimlik numarası ve şifreyle giriş yapılabiliyor. eba kitap

Eğitici içeriklerin kitap, ses ve video şeklinde yer aldığı sistemde aynı zamanda  Eba oyunları da bulunuyor. Zeka geliştirici ve problem çözme becerisini arttırıcı bu tür oyunlar sayesinde çocuklar eğlenerek, keşfederek öğrenme fırsatı buluyor. Öğretmenlerin çok memnun kaldığı bu sistem sayesinde hem öğretmenler arasında hem de öğrenciler arasında bilgi paylaşımı yapmak çok kolay hale geliyor. Sisteme girmek için öğrenciler öğretmenleri tarafından kaydediliyor ve şifreleriyle giriş yapabiliyorlar.

Eğitim dökümanlarının arşivlenmesini sağlayan bu sistem sayesinde hem arşivin geliştirilip zenginleşmesi hem de bilginin en iyi şekilde paylaşması mümkün oluyor. Sisteme erişimin sağlanması için çok önemli olan üyelik de kolayca gerçekleşiyor.

EBA Sistemine Nasıl Giriş Yapılıyor?

Eba Kitap

Kimlik numarasıyla kolayca erişilebilen sistem için Eba kaydol bölümüne girerek kayıt oluşturun.. Kolayca kullanabileceğiniz bu portalda hem not eklemek, hem de dersleri dinlemek mümkün olacaktır. Özel öğrencileriniz varsa farklı şekilde öğrenmelerini sağlayan materyallere her yerden erişim sağlanması mümkün oluyor. Kaliteli ve güvenilir bir eğitim almak isteyen çocuğunuz için en basit öğrenme şeklini bulup kendini geliştirmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca işitsel, matematiksel ya da sözel becerilere uygun çalışmalar elde edebilirsiniz.

Sisteme öğrenci, öğretmen ve veli şeklinde giriş yapacak interaktif bir süreç yaşayabilirsiniz. Bilgi alışverişleri gerçekleştirmek istediğinizde eğer bir öğretmenseniz dökümanları geliştirebilirsiniz. Sisteme giriş çıkış yapmak için mobil cihazlarınızı ya da bilgisayarlarınızı kullanabilirsiniz. İlköğretim ve orta öğretim düzeyinde eğitim materyallerini inceleyebileceğiniz siteyi kullanmak tamamen ücretsizdir.

Eba Oyun İçin Tıklayın ……

EBA Sistemine Giriş İçin Şifre Nereden Alınıyor?

Eba Kitap

Ebay sistemine sadece öğretmenler girebiliyor. Öğrencilerin girebilmesi için ise öğretmenleri tarafından sisteme kayıt edilmeleri ve şifre almaları gerekiyor. Eba giriş öğrenci girişi için öğretmenler belirleyici olduğundan, il ve ilçe yetkilileri de bu kaydı yapabilmektedir.

Dökümanların yüzeysel olarak incelenmesi için site üzerinden örnekler incelenebilir ve bunun için  üyelik gerekmez. Eba kurs ve eğitimleri ücretsiz olduğu için birçok öğrenci bu sayede derslerdeki başarısını arttıracaktır. Her öğrenme şekline uygun bir materyalin bulunduğu sisteme güncel içerikler de ekleniyor.

E devlet üzerinden de giriş yapılabilen Eğitim Bilişim Ağı kullanımı sayesinde e okul, açık öğretim öğrencileri, yurt dışı öğrenciler sistemden yararlanabilmektedir. Yeni nesil teknoloji sistemleri arasında yer alan bu durum, öğrencilerin interneti araç olarak kullanabilmelerini sağlıyor. Böylece kolaylığı yararlı hale getirmek mümkün oluyor.

Eba Sisteminin Özellikleri; Eba Test

 

Eba ücretlimi sorusunun cevabını arayanlar için sistemin tamamen ücretsiz olduğunu bildirmek isteriz. Bu sistemin birçok özelliği vardır. Öğrenciler için olduğu kadar öğretmenlerin de birlikte bilgi alışverişi yapmalarını sağlayan Eba özellikleri şunlardır:

Eba Kitap

  • Görsel, işitsel, matematiksel ve grafiksel olarak öğrenme imkanı sunar
  • Eğitim materyallerinin öğretmen tarafından geliştirilmesi mümkün oluyor. Öğretmenler arasında da öğrenme metotları hususunda tartışmalar yapılıp, mobil ve web üzerinden erişilebilme kolaylığı sağlamaktadır.
  • Ezberci eğitim sistemi nedeniyle öğrencinin derslerden sıkılmasını önler.
  • Eba video eğitim içerikleri sayesinde dersleri istenildiği kadar tekrar etme şansı vardır.
  • Her yerden erişim sağlanan bu sistem sayesinde ciddi bir eğitim arşivi elde edilmiş olur.
  • MEB içi ve MEB dışından giriş için kontrol sağlandığından erişim istenilen öğrenciye verilebilir.

Eba Kitap

E-Kurs EBA giriş ekranı: Adım adım EBA kurs başvurusu!

Öğrenciler dikkat! EBA kurs başvuruları başladı! E-kurs başvurularını tamamlamak için öğrencilerin aynı anda sisteme yüklenmesi nedeniyle şu sıralar yoğunluk yaşanıyor. Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) başvuruları için son gün 23 Eylül Pazar günü. Haberimizden EBA giriş ekranına erişebilir ve kurs başvurularını nasıl tamalayacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

Eba kurs giriş, E-kurs için Tıklayın.

Eba Kitap

EBA KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
EBA’nın resmi sitesi www.eba.gov.tr girdikten sonra E-Kurs sekmesini açın.

Karşınıza Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi gelecek. Buradan öğreciler için eba girişi seçeneğini tıklamanız gerekiyor.

Daha sonrasında karşınıza http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresi gelecek.

Buradan da e-okul bilgileri seçeneğini işaretleyerek T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama sistemini doldurmanız gerekecek.

İlgili alanları doldurduktan sonra giriş yap seçeneğine basarak sistem içerisine girebilirsiniz.

Sistem içinde yine e-kurs sekmesini tıkladıktan sonra karşınızda öğrenci bilgileriniz gözükecek.

Sistem üzerinde bilgilerimi güncelle seçeneğine bastıktan sonra öğrenci Rexbet işlemleri menüsünden kurs tercih sekmesine tıklayarak kurs tercihleriniz yapabilirsiniz.

Ders seçimi bttikten sonra kaydet seçeneğini işaretleyerek işleminizi bitirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yapin