GenelGüncel BilgilerHaberSağlık

Yayla Doğal Ada Çayı

Yayla Doğal Ada Çayı

Doğal bitkilerden önemli yeri olan ada çayı  insan sağlığından önemli yer tutuyor sindirim soğuk algınlığı gibi mide dostu ada çayı aynı zamanda vücut direncine faydası vardır enerji verir güç verir tamamen doğal olan ada çayı Yükseklerde serin yerlerde yetişen bir bitkidir

Adaçayı içeriğinde bulunan Rozmarinik asit, antioksidan,anti mikrobiyal ve iltihap kurutucu etkilere sahiptir. Bu asidin anti oksidan etkisi E vitamininden daha kuvvetlidir ve damar tıkanıklığı ve kanser riskini azaltır. Rozmarinik asit aynı zamanda gıdaların bozulmasını önlemek amacıyla da kullanılmaktadır.Japonya’da rozmarinik asit açısından zengin perilla özleri taze deniz ürünlerinin raf ömrünü uzatmak için kullanılır. Rozmarinik asit peptik ülser,eklem iltihabı,katarak,kanser ve bronşial astım tedavisinde kullanılır.

Torosların yüksek serin yaylalarında yetişen tadını kokosunu ordakı esintiyle alan içtikçe her yudumda tadını hissedeceksiniz kandaki şekerin düşürmesinde önemli rol tutma özeliği de dikkat çeken özeliklerinden bir tanesidir .

 Depresit ve sinirli olduğunuz zaman veya hallerde vücudunuzun direncini arıtmasında her ana yanınızda size yardımcı olma sakinleştirici özeliği ile mükemmel bir dost her zaman yanınızda  destek amaçlı fayda sağlar içim keyfiyle de harika bir tadı ve haz vermektedir.

Hazırlanışında çok kolay olan ada çayı kaynattığınız suyun içine bir bardağa bir dal içine atarak 3-4 dakika bekledikten demlenmesiyle beraber tükete bileceğiniz günde 3-4 Defa içe bileceğiniz yan etkisi olmayan doğal organik bitki ada çayı 

ada çayı alt sınıflar,

ada çayı zayıflatırmı,

anadolu ada çayı,

yabani ada çayı,

ada çayı adet söktürür mü,

adaçayı nasıl demlenir,

adaçayı faydaları ibrahim saraçoğlu,

adaçayı çeşitleri,

doğal çaylar,

organik çaylar,

ada çayı,

doğal organik bitki ada çayı,

ada çayı nasıl demlenir,

 

Yorum Yapin