GenelGüncel BilgilerHaberİnstagramSosYal AgTeknolojiTumblr Türk

Smule Nedir Karaoke Smule Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Smule Nedir Karaoke Smule Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

Bütün dünya toplumunun hızla büyüyen merakları arasında yer alan ve çok fazla ilgi alaka ve yakınlık duyduğu bu yeni program hızla çığ gibi büyümekte.Şarkı söyleme veya düet yapma merakı olan arkadaşların artık bu programla hayatı kolaylaşacak daha güzel ses daha ne bir ses tonu ile istediği şarkıya düet yapıp diğer bir tabirle karoke yapabilecek şimdi bunun nasıl olacağını size kademeli bir şekilde İnsanların büyük bir kısmının sesi, şarkı söylemek için güzel olmayabilir. Söyleyen için belki değil ama dinleyen için önemli bir konu. Çoğu insan stüdyoda şarkı söylemek ister. Sesin izdeki hataları düzeltmek ve özgürce şarkı söylemek artık Smule ile çok kolay. Son zamanlarda Android ve iOS cihazların mağazalarında yerini alan uygulama, kullanıcıların beğenisini kazanmış, akıllı cihazlarda yerini almıştır.

Kısaca, alt yapısı hazır bir şarkıyı arkadaşınızla ya da hiç tanımadığınız insanlarla karaoke mantığı ile söyleyebilirsiniz. Şarkı sözleri, müziğe uygun şekilde akıp giderken, sıranız geldiğinde söylemeniz yeterli. iOS ve Android cihazlarda kullanım olarak farklılıklar, her uygulamada olduğu gibi Smule için de var diyebiliriz. Şimdi Apple akıllı cihazlarının işletim sistemi olan iOS için uygulamamızı inceleyelim.

Uygulama, İngilizce olarak App Store‘da bulunmaktadır. Uygulamayı açtığımızda önümüze çıkan ilk sekme, Recommended menüsüdür; yani Önerilenler. Diğer sekmeler ise Topluluklar, Yeniler ve Top Hit şeklindedir.

Recommended sekmesinde, kullanıcıların çoğunlukla söylediği şarkılar bulunuyor.  Buradan kendi tarzımıza uygun bir parça seçip başlayabiliriz.

Parçayı seçmek için Sing”, yani Şarkı Söyle” butonu tıklanır. Karşımıza çıkan seçeneklere göz atalım.

Bu sayfada seçenekleri takip ederek ne yapmak istediğimizi seçmeliyiz. En üste, seçmiş olduğumuz şarkının ismi bulunuyor. “Başkaları ile söyle” seçeneği ile, daha önce hazırlanmış ve sizin söylemeniz gereken yerler söylenmemiş şekilde, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş şarkılar bulunuyor.

Alttaki seçeneklerde ise kendiniz oluşturarak başkasının, sizin şarkınıza eşlik etmesini bekleyebilirsiniz. Yalnız söyleyebilir veya grup halinde de söyleyebilirsiniz. Şimdi, başkalarının hazırlayıp kendilerine eşlik etmemizi bekleyenlere, join someone else for free” seçeneği ile bir göz atalım.

İlk çıkan sekme Hepsi (All)‘dir. Hem sadece sesini duyup eşlik edebildiklerimiz, hem de video olarak katılabileceklerimiz bulunur. Yan tarafındaki diğer sekme ise sadece video olarak söylemiş olanlardır.

Video Only sekmesinde, şarkı ve kullanıcı ile ilgili şeyler bulunuyor. Kullanıcı şarkıyı söyledikten sonra diğer kullanıcıların görebileceği bir notu, şarkının üst kısmına bırakabilir. Bu, bazı kullanıcıların daha çok tercih edilebilmesi için yazdıklarından ibarettir. Gene join” seçeneği ile ilerleyelim.

Burada kendi ön izlememizi görebiliriz. Kamera yakınlık, uzaklık ayarı yapılabilir. Ayrıca bu ekrandan sonra kulaklıksız ilerlenmemektedir; cihaza kulaklık takılı olunmalıdır. Kulaklığı takıp kendi sesimizi duyduktan sonra başlayabiliriz. On ve Off seçenekleri ile görüntüyü kapatabilir ya da açık bırakabiliriz.

Kullanıcı, tercih ederse arka kameraya da geçebilir. Ancak şarkı söylerken sözle ekrandan akarak gideceği için, arka kamerayı kullanan kişi şarkıya fazlası ile hakim olmalı ve kendisine sıra gelen yerleri iyi bilmeli, diyebiliriz. Biz fazla zorlanmadan ön kamera ile devam edelim. Start seçeneği ile başlayalım

Sadece 3 saniye süre ile önümüze gelen ekran, şarkının başlayacağını bize bildiriyor. Ayrıca mavi ile yazan şarkı sözlerini bizim söyleyeceğimizi, sarı ile yazan sözlerin ise diğer kullanıcı ile birlikte söyleneceğini ifade ediyor. Ekranda büyük olarak gelecek olan 3-2-1 geri sayımı ile müzik başlayacak, diğer kullanıcının görüntüsü köşeye gelecektir.

Beyaz yazıları diğer kullanıcı söylerken sıramızı bekleyelim ve mavi yazılar ile gelen şarkı sözlerini biz söyleyelim; yalnız sarı yazıları birlikte söyleyerek, şarkı söylemenin keyfini de çıkartabiliriz. Üst kısımda şarkı süresi bize bildirilmektedir.

Şarkımız bitince diğer kullanıcı ve biz ekranı paylaşmış oluruz. Şarkıyı yalnız söylerken ekranda diğer kullanıcı olacaktır. Uygulama, sesi algılayarak kim söylüyorsa onu ekrana getirmektedir. Birlikte söylendiği zaman ise ekran 2’ye bölünür, birlikte yer alınır.  Alt kısımdaki seçenekler ile sesimizi düzenleyebiliriz. İnce ayarlar ya da kalıp ayarlarla sesimizi daha beğenilir hale getirebiliriz. Continue seçeneği ile devam edip klibimizi paylaşabilir ve arkadaşlarımıza, diğer sosyal medya uygulamaları ile gönderebiliriz.

Şarkı söylemeye farklı bir boyut kazandıran başarılı bir uygulama olduğunu söylemek mümkün. Hemen mağazanıza girerek siz de bu eğlenceye katılabilirsiniz. Sizlere Bu konuda yardımcı olabildiysek ne mutlu bize bilgi paylaştıkça güzel mantığıyla yola devem ediyoruz.Kolay Gelsin…

Yorum Yapin