slotbar

GenelGüncel Bilgiler

Kapı Gıcırtısı Giderme

Kapı Gıcırtısı Giderme

Kapı Gıcırtısı, Açma – Creaking Door, Open.

kapi-giciritisi-acma

Hepimiz hayatımız süresince kesin tek kere de olsa kapı gıcırtısı meselesiyle karşılaşmışızdır. Peki bu gıcırdama nedir, ne sebeple olur ve kurtulmanın kara yolu nedir?

Aslında bu suallerin yanıtı tek sürü temel. Kapıların açılıp kapanırken çıkarttığı hudut bozucu, uyarı dağıtıcı, kulak tırmalayıcı sese kapı gıcırtısı denir. Sebebi, her geçen gün eskiyen, kayganlıklarını kaybeden menteşelerin yıpranmasıdır. Bu menteşelerin imalat evresinin kalitesiz oluşu, menteşelerin paslanması ve meydana gelen kirler de gıcırdamaya ne sebeple olur.

Bu sorunu halletmek amaçlı,bir önce kapı menteşelerinin kontrolünü inşa etmek sebep, yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol ettikten ardından, menteşelere kürdan, kibrit parçası ya da tek pamuk sayesinde dıştan içe gerçek makine yağı sürülerek hayatımızı etkileyebilen bu meseleye kolaylıkla çözüm bulabiliriz.

Makine yağı meydana gelmediği yerlerde hanede kullandığımız sert ya da sıvı/akışkan yağları da kullanabiliriz ama bu tozlanma meselesinin eşliğinde getirebileceğinden önceliği makine yağına ya da ona ikame edebilecek gres yağına sunmak gerekir.

 

google aranan kelimeler; kapı gıcırtısı için sprey, kapı gıcırtısı,kapı gıcırtısı sesi indir, kapı gıcırtısı sesi, kapı gıcırtısı sözleri, kapı gıcırtısına oynamak, kapı gıcırtısı ses efekti, kapı gıcırtısı oyun havası, kapı gıcırtısı giderme,

Yorum Yapin