GenelGüncel BilgilerHaberHobilerimiz

Ev hanımları yeni hobiler edinmeye ne dersiniz?

Ev hanımları yeni hobiler edinmeye ne dersiniz?

 

Son zamanlarda bir çok ev hanımı evinde oturduğu yerden hobi olarak bir çok işi yapıyor. Ve çoğu hobi olarak başlattığı işleri sebebiyle aile bütçesine katkıda bulunmak adına ciddi paralar da kazınmıyor değil. Sosyal medya ağı instagram veya facebook üzerinden yapmış oldukları ürünlerini pazarlayabiliyorlar.

İnstagram üzerinden satış yapmak artık oldukça popüler hele gelmeye başladı. Tabii bu yazımız ‘evde yapacak bir işim yok sıkılıyorum’ diyen ev hanımlarına yönelik olacak. Hemen hemen bütün kadınlar iğne ve ipliğe yatkındır. Bir çok kadın hayal gücünü zorlayarak evdeki bir kumaştan çok farklı bir tasarım çıkarabilir. Yapılan ufak dokunuşlarla el emeği göz nuru ürünler ortaya çıkabilir. Peki evde bir şey yapmayan ev hanımları neden sizin de bir hobiniz olmasın?

Sizde daha önce hiç denemediğiniz bir işe var mısınız? O zaman elinize bir kumaş kalemi alarak, evdeki her hangi bir kumaştan çok farklı bir tasarımla oldukça özgün bir ürün ortaya çıkarabilirsiniz. Veya elinizdeki beyaz bir tişörtü alarak kumaş kalemiyle tişörtün üzerinde farklı desenler çizerek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz. Tabii alternatifler size kalmış. Evde ki bir ayakkabı, havlu, çorap veya masa örtünüz olabilir. ‘Yok ben beceremem’ demeyin. Denemeden bunu bilemezsiniz. Siz de göreceksiniz ki zamanla daha özgün ve güzel tasarımlar ortaya çıkmış olacak. Belki de yeni bir şey almaktan da kurtulacaksınız. Düşünsenize çocuğunuzun ayakkabısının üzerine minik bir köpek kondurduğunuzu hayal edin.  İnanın çocuğunuz buna çok sevinecektir. İlerleyen zamanlarda hobinizi işinize çevirebilirsiniz.

Yorum Yapin