slotbar

DerslerHaber

Eba giriş E-Kurs Başvurusu? ögrenci kurs tanımlama

Eba giriş   E-Kurs Başvurusu? ögrenci kurs tanımlama

EBA kurs başvurusu nasıl yapılır?

eba-ekurs-ogrenci-egitim-ogretim

Normal öğretime yardım amaçlı Ulusal Eğitim Bakanlığı (MILLI EĞITIM BAKANLIĞI) aracılığıyla başlatılan E-Kurs eğitimlerinin yepyeni sezon müracaatları yarın bitiyor. Peki EBA öğrenci kurs müracaatları ne türlü yapılacak? Kurslar ne süre başlayacak? İşte bütün detaylar…
EBA VE ODGM KURSLARA KİMLER BAŞVURABİLECEK?
Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına ilişkili resmî/özel, ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim müesseselerine süren istekli talebeler ile mezun vaziyetteki kursiyerler başvurabilir.

5.2. Örgün eğitime süren talebeler, okul/kurumlarından alacakları eba şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

5.3. Açık öğretim talebeleri, milletçe kursu merkezi müdürlüklerince e-kurs modülünden verilecek e-kurs şifresi ile il/ilçe millî eğitim müdürlüklerindeki DYK komisyonlarınca belirlenmiş okulları seçim edecek biçimde müracaatlarını gerçekleştirir.
5.4. Özel öğretim müesseselerine süren talebeler (özel okul talebeleri), okullarının yer aldıkları kazadaki kurs merkezlerinin birine müracaat ederek alacakları e-kurs şifresi ile benzer kazadaki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

5.5. Kursiyerler, milletçe eğitim merkezi müdürlüklerine diploma ya da mezuniyet vesikası ile başvuru ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

5.6. Öğrenci kursiyerler kurs merkezince belirlenmiş derslerden ve sisteme başvuru yapan öğretmenler arasından devam etmek talep ettikleri kurslara tercihte bulunarak başvuru yapar.

5.7. Resmî örgün eğitim müessesesi talebeleri aldıkları eba şifresi ile kurs başvurusu yapabilir, eba ders içeriklerinden yararlanabilir ve ÖDSGM aracılığıyla yayımlanacak durumda olan elektronik tecrübe sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okulları ve özel öğretim müesseselerine devam ediyor durumda olan talebeler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM aracılığıyla yayımlanacak durumda olan elektronik tecrübe sınavlarına katılabilirler.

E-KURS ÖĞRENCİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
Meb’na ilişkili eğitim müesseselerinde öğrenci talebeler ile mezunlar amaçlı açılan e-Kurs kayıt işlemleri https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar/ ve https://e-kurs.eba.gov.tr/ modülü üzerinden yapılabiliyor. Resmi ya da özel ortaokullar, imam-hatip ortaokulları, ortaöğretim müesseselerine süren talebeler ile açık öğretim talebelerine karşı kurslar örgün eğitim kurumlarında; mezunlara karşı kursları ise yaygın eğitim alanında Milletçe Eğitim Müdürlükleri sorumluluğunda açılacak.

ebakurs-basvurulari-ne-zaman-sona-eriyor-ogrenci-egitim
KURSLAR 3 EKİMDE BAŞLAYACAK
27 Eylül Salı bugünü en son müracaatının yapılacağı 2016-2017 öğretim senesi destekleme ve yetiştirme kursları, 03 Ekim Pazartesi bugünü önce dersine başlayacak, 15 Ocakta 2017 tarihinde bitecek. 13-19 Şubat tarihlerinde başvurusu ifade edilecek ikinci aşama kursları ise 27 Şubat 2017 tarihinde öğrenime başlayacak. İkinci aşama kursları ise 04 Haziran 2017’de en son bulacak.

Yorum Yapin