slotbar

Biyografi - Kimdir?

Defne – Kiralık Aşk – Elçin Sangu Kimdir?

Defne – Kiralık Aşk – Elçin Sangu Kimdir?

ael

Kiralık Aşk Defne başka bir deyişle Elçin Sangu Kimdir?, 2006 senesinde Yeditepe Üniversitesi Harika Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’ nü burslu olarak kazandı. Ancak müziğe olan merakı çok olduğundan Elçin Sangu okulu yarıda bırakmıştır. Oyun Alanı/sahne tozu tiyatrosunda eğitim aldıktan sonra dizilerde oyun almaya başladı. 2013 senesinde Bir Aşk Hikayesi dizisinde Eda Çağlar karakterini canlandıran Elçin Sangu, 2014 senesinde başlayan Kıvanç Tatlıtuğ‘un oynadığı Kurt Seyit Şura isimli dizide Güzide karakterini başarılı bir şekilde canlandırıyor.

Star TV ekranlarında izleyicisi ile buluşan yep yeni dizi Kiralık Aşk dizisi ile beklenen alakayı topladı ve Defne basamakları hızlıca çıkmaya başladı. Bilhassa başrol karakterlerinden Elçin Sangu dikkatleri kendine çeken ad oldu.

Güzel ve oldukça başarılı oyuncu Elçin Sangu dizide Defne karakterine hayat veriyor. Oyunculuğu ve güzelliği ile izleyiciden tam not alan Elçin Sangu Kiralık Aşk Dizisinde gecenin en heyecan veren isimlerinden birisi olmayı başardı.

Zengin bir iş adamı durumda olan Ömer karakteri ile ona asistanlık yapan ortada halli tek ailenin kızı Defne’nin aşk hikayesini anlatacak olan dizi, neşeli ve romantik havasıyla oldukça başarılı olacak benzeri görünüyor.

elcinsangu_kimdir

Elçin Sangu Kimdir?

11 Temmuz 1988 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mersin Üniversitesi Opera Kısmından mezun olan Sangu; sonrasında 2006 senesinde Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Ofis Taşıma Fakültesi Tiyatro Kısmında eğitimine aynı ritimde devam etmiştir.

Elçin Sangu Sahne Tozu Tiyatrosu’nda eğitim almış ve bu eğitimin sonrasında oyunculuk kariyerinde önce adımları atmıştır. 2010 senesinde Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde bulunan Sangu; 2012 senesinde Aşk Kaç Beden Giyer isimli dizide Eda rolünü oynamıştır.

Elçin Sangu 169 boyunda 60 kilo durumda olan Sangu, ATV ekranlarında yayınlanan Sevdam Alabora dizisinde boy göstermiştir.

En son dizisi Kiralık AŞk‘ta izleyicisi ile karşı karşıya gelmiştir.

elcin-sangu_Kiralık-Aşk-Defne-ömer

Elçin Sangu Filmografi
Öyle Bir Geçer Zaman ki (2011) – Jale
Aşk Kaç Beden Giyer (2012-2013) – Nehir
Bir Aşk Hikayesi (2013-2014) – Eda
Kurt Seyit ve Şura (2014) – Güzide
Sevdam Alabora (2015) – Zeynep
Kiralık Aşk (2015-) – Defne

kiralik_ask_dizisi_defne_elcin_sangu_kimdir_