Renk seçin:


DOLAR: 4.76 TL
EURO: 5.51 TL

Mardin Midyat Xanıka Köyü Hayır İşinde Yarışıyorlar

4 hafta önce
74 kez görüntülendi

Mardin Midyat Xanıka Köyü Hayır İşinde Yarışıyorlar

Mardin Midyat’a bağlı xanıka köyü sakinleri büyük bir başarıya imza attılar 11 ayın sultanı dediğimiz bu Mübarek ayların başlarında mübarek bir iş yaparak Taziye Evi Olan Yerin üst katını inşaatına start verdiler.

Taziye evinin üst katında bir kısmı ibadet hane bir bölüm yemekhane mutfak ve abdesthane olarak tasarlanıp planlanmış ve faaliyete girmiştir uzun yıllardır sorunumuz olan taziye evlerine kavuştuktan sonra böyle bir eksikliği tespit etmiş bulunduk bu soruna çözüm ürete bilmek adına daha güzel bir yaşam alanı sağlaya bilmek için faaliyete bulunduk.

 

Her canlı ölümü tadacak Allah’tan Herkese Sağlıklı Sıhhatli Uzun Ömürler Nasip Etmesini Dileriz .

 

Taziye evlerimizde bu fanı dünyada bizleri bir araya getirip bir fatiha okumamıza vesile olan toplu kullanım alanı olmuştur. Taziye evimizin üstünde  yapımı halen devam etmekte olan inşaatımız 4 bölümden  oluşmaktadır bunların sıralaması aşağıdaki gibidir.

.Abdest Hane

.Yemek Hane

.İbadet Hane

.Mutfak

Bu Yapılan Hayır İşinde Emeği Geçen Yardımda Bulunan Hayır Sever İnsanlarımızın Bu işe öncülük Eden Büyüklerimize ve hanlar köyü sakinlerine İstanbul da Yaşayan Tüm Köylülerimize Midyat’ta Bulunan Köylülerimize xanıka’da Yaşan Akrabalarımıza ve Katkıda Buluna Herkese Canı Gönülden Teşekkür Ederim Allah Hayırlarımızı Kabul Etsin

Saygılarımla

   Sait Güleç

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık Sonyol.com 2015 Geniş bilgi Ustası