Renk seçin:


DOLAR: 4.76 TL
EURO: 5.51 TL

Çukur Dizisi Fragman Kim Kimdir Bilgi

5 ay önce
242 kez görüntülendi

Çukur Dizisi Fragman Kim Kimdir Bilgi

Çukur Dizisi Fragman Kim Kimdir Bilgi

Herkesin hasretle beklediği gözünü kırpmadan izlediği dizi çukur filmi seyirciyi her defasında hayranlıkla izlettirmeye devam ediyor her bölümünde ayrı bir güzellik ayrı bir aksiyon olan ve heyecanlandıran dizi bu sene en sevilen en çok ilgi gören dizilerin içinde zirvede olan ve kimseye yerini kaptırmayacak gibi duruyor seyircinin gönlünde taht kuran dizi çukur benimde severek izlediğim dizilerin en başında olan dizidir bu paylaşımı yapmak istedim benimde dizide bilmediğim bir çok konu ve olaylar merak edenler vardır benim gibi sizlerinde aklınıza takılan ne varsa hepsi burda mevcut kolay gelsin iyi seyirler dilerim.

Bu sezonun en iddialı yapımlarından biri olmaya aday bir dizi geliyor. Çukur! Çukur Dizisi’nin başrol oyuncuları kimler? Çukur Dizisi’nde kim kimdir? Çukur hangi kanalda saat kaçta? Oyuncu ekibinde kimler var? Çukur’un konusu ne? İşte diziye işaret eden bütün ayrıntılar…
Magazin
27 Eylül 2017-11:00

Show Tv’de akranlara geliyor olacak durumda olan dizide son dönemin en alaka çeken yıldızlarından Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz var. Yönetmen Koltuğunda Sinan Öztürk’ün üstlendiği dizi ne zaman başlıyor? Dizinin künyesi ve Çukur ile ilgili merak edilen her birşey.

Senaryosunu Gökhan Horzum’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk’ün üstlendiği dizide son dönemin popüler oyuncularından Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaerkek çocuğu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ile usta oyuncular Ercan Kesal ve Perihan Savaş buluşuyor.

Ay Yapım imzalı, bu sezon ekranların en iddialı dizisi Çukur’un önce tanıtım afişi yayınlandı. Soluk kesen senaryosu ve dev oyuncu kadrosu ile yepyeni sezona damgasını vurmaya yapılan Çukur; son dönemin oldukça başarılı, genç oyuncuları Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz’i benzer projede buluşturuyor. Koçovalı serisinin en minik erkek çocuğu, gözü kara ve isyankar Yamaç karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli ile deli dolu ve yüksek kafalı, hayat enerjisiyle herkesi kendine hayran bırakan Sena rolünde izleyeceğimiz Dilan Çiçek Deniz’in bulunduğu dizinin önce tanıtım afişi merak uyandıran, hayret verici görsel dili ile çok konuşulacak.

Ay Yapım imzalı, Show TV’nin heyecanla beklenen dizisi Çukur’un önce tanıtımı toplumsal basında da çok konuşuldu. Sezonun en iddialı dizilerinden biri olmaya yapılan Çukur, soluk kesen senaryosu ve dev oyuncu kadrosu ile yepyeni sezona damgasını vuracak.
ÇUKUR YAKINDA SHOW TV’DE!
Senaryosunu Gökhan Horzum’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk’ün üstlendiği dizide son dönemin popüler oyuncularından Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaerkek çocuğu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ile usta oyuncular Ercan Kesal ve Perihan Savaş buluşuyor.

ÇUKUR DİZİSİ KONUSU VE OYUNCULARI
İstanbul’un en belalı mahallerinden Çukur’un denetimi Koçova serisinin elindedir. Koçovalıların Çukur’u yönetirken en mühim şartları da uyuşturucuya hiçbir zaman müsaade vermemeleridir. Ne var ki gözünü bu mahalleye dikmiş ve bu yasağı kırmaya yapılan yepyeni bir grubun meydana çıkmasıyla şuanki rejim bozulur. Tam Koçovalıları pes ettirdiklerini düşündüklerinde, ailenin minik erkek çocuğu Yamaç yıllar öncesinde bambaşka bir hayat kurmak amaçlı arkasında bıraktığı Çukur’a geriye dönecek ve yepyeni bir dönem başlayacaktır. Yamaç yıllar öncesinde Çukur’u ve ailesini arkasında bırakarak yarınını düşünmediği bir yaşama dalmıştır. Karşısına en az bizzat civarı hesapsız, yara almış ve riskli ama bir o civarı da iyi bir genç bayan durumda olan Sena çıkınca sonsuz aşkı bulduğuna inanır. “Ölene civarı mutlu” olmak üzere toplanan bu genç çiftin yaşamına Çukur’un ve Yetki’ın serisinin tekrar girmesi ile hiçbir birşey çoğalış hayalini kurdukları benzeri olmayacaktır. Yetki’ın Çukur’daki geleceği ve Sena’nın geçmişi partner bir hayat kurmalarına müsaade verecek midir?
Senaryosunu Gökhan Horzum’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Sinan Öztürk’ün üstlendiği dizide son dönemin popüler oyuncularından Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaerkek çocuğu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ile usta oyuncular Ercan Kesal ve Perihan Savaş buluşuyor.

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ’DA ÇUKUR’A KATILDI
Bu sezonun en fazla merak edilen dizilerinden, Ay Yapım imzalı “Çukur”un kadrosuna oldukça başarılı oyuncu Mustafa Üstündağ dahil olmak üzere oluyor. Üstündağ dizide “Koçovalı” serisinin en kocaman ağabeyi durumda olan “Kahraman” karakterine hayat verecek.

ARAS BULUT İYNEMLİ
Aras Bulut İynemli, 25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Yeşim adında ablası ve Orcun adında abisi vardır. Abisi tiyatrocu, ablası da ses sanatçısıdır. Babasının adı Cengiz, annesinin adı Sevtap’dır. Beşiktaş Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliği okumaktayken oyunculuk yapmaya başladığından okulunu dondurdu. Patos reklamında da oynayan İynemli, bir başka reklam filminde İtalyan futbolcuyu canlandırırken yönetmen Zeynep Günay’ın ilgisini çekmiş, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinin deneme çekimlerine çağrılmış ve deneme çekimlerinde oldukça başarılı olmuştur. Aras Bulut İynemli, Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu karakterini canlandırdı. Bu dizide senaryo gereği ilerleyen bölümlerde müzisyen olmuş ve İyi Düşün Taşın şarkısını coverlamış ve yepyeni şarkılar bestelemiştir. 2012 yılında çekimleri tamamlanan, 2013 Mart ayı içinde Türkiye gösterime giren Mahmut ile Meryem filminin başrolüdür. Ne var ki filmde Aras Bulut İynemli’nin oyunculuğu pekçok eleştirmen aracılığıyla beğenilmemiştir. 2013 yılında Çağan Irmak aracılığıyla keşfedilmiş ve Deniz Celiloğlu ile LGBT temalı “Tamam mıyız ?”adlı filmde başrol oynamıştır. Eleştirmenler aracılığıyla canlandırdığı engelli İhsan karakteri ve oyunculuğu beğenilmiştir.
2013-2014 yılları aralarında “Muhteşem Yüzyıl”dizisinde Şehzade Bayezid olarak rol almıştır. Son Zamanlarda Maral: En Güzel Hikayem adlı dizide Hazal Kaya ile beraber başrolü paylaşmaktadır. Bu dizide Sarp karakterini canlandırmaktadır.

DİLAN ÇİÇEK DENİZ
Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 tarihinde Sivas’ta doğdu. 22 yaşındaki oyuncu, Lise eğitimi esnasında 3 yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı ve 17 yaşındayken katıldığı Liselerarası Tiyatro Yarışması’nda oyunculuk ödülü aldı.
Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği’ni kazandı ve burada okurken asıl istediği bölüm durumda olan Karşılaştırmalı Edebiyat amaçlı sınava tekrar girdi ve bölümü kazanarak geçiş yaptı.

ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL
Erkan Kolçak Köstendil, 16 Ocak 1983 tarihinde Bursa’da doğmuştur. İlkokulu ve ortaokulu Bursa’da okudu. Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun olduktan sonraİstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde okudu ve tamamlandı.Tiyatroya Tuncay ÖzinelTiyatrosu’nda başladı. Çeşitli tiyatro oyunlarında, film ve dizilerde rol aldı. Orta metraj film durumda olan “Torbacının Esrarı”adlı filmin senaryosunu yazdığı benzeri çekimlerini de bizzat Amsterdam ve İstanbul’da tamamladı. Yazdığı, yönettiği ve oynadığı “Karşı Cinsle Tanışma Sanatı”adlı tiyatro oyunu Isparta “sanal cafe”de sahnelenmiştir.2014 yılında “Ulan İstanbul”dizisinde Karlos karakterini canlandırmaktadır. Erkan Kolçak Köstendil, 2014 yılında, başrollerinde Uğur Polat, Şebnem Bozoklu,Sevtap Özaltun, Kaan Yıldırım’ın oynadığı “Ulan İstanbul”adlı dizide oynamaktadır.
Ödülleri :

Galatasaray Üniversitesi Sinepark Kısa Film Yarışması -En iyi senaryo -En iyi görsel -kısa film “Vakit”
Kral Midas Kısa Film Yarışması ‘En İyi Film-En İyi Yönetmen’-kısa film “Vakit”
Tiyatro Tiyatro dergisi aracılığıyla “Yılın Erkek Oyuncusu”ödülü-AuT (Oyun)
17. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri, Seçici Kurul Jön Özel Ödülü -(Aut-Sıfırnoktaiki)
47. Antalya Altın Portakal Film Festivali Özel Gösterim iyi senaryo-en iyi görüntü-en iyi yönetmen-en iyi film ödülü -kısa film “Vakit”
Tiyatro :

AuT (Oyun)-İkincikat tiyatrosu
Karşı Cinsle Tanışma Sanatı -Isparta “sanal cafe”
Filmleri :
2008-Güz Sancısı
2009 -M.A.T (Dizi)
2009-Mukadderat
Tarot
Inside The Door
Vakit
Torbacının Esrarı
Sakarya Fırat
2012 -Babalar ve Evlatları (Dizi)
2013 -Merhamet (Dizi)
2014-İtirazım Var
2014 -Ulan İstanbul

ÖNER ERKAN
Genç oyuncu Öner Erkan 4 ocak 1980 tarihinde İzmirde doğmuştur. 15li yaşlardayken aldığı önce eğitim durumda olan tiyatro eğitimini almıştır. Sonrasında ise 9 eylül üniversitesi tiyatro bölümünü 2002 yılında bitirmiştir. Oyunculuk üzerine Bahçeşehir üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. Genç oyuncu Öner Erkan’ın önce oyunculuk deneyimi Trt’de sunduğu bir genç programı olmuştur. 2002-2004 senelerinde İstanbul şehir tiyatrosunda dansçı olarak çalışmıştır.
2004 senesinde oyunculuk maksadıyla Oyun Atölyesine girmiştir. Sonrasında ise Bornova Bornova isimli filmindeki oldukça başarılı oyunculuğuyla Altın Portakal en güzel erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır. Oldukça Başarılı ve jön Avrupa yakasında Fatoşun genç sevgilisini sonrasında İki aile dizisinde ise Ferit karakterini canlandırmıştır. Oynadığı filmler ise Organize işler,yedi kocalı hürmüz,son osmanlı yandım ali,kağıt,hırsız var benzeri filmlerdir. Yalan hayat dizisinde canlandırdığı Bora karakteri ile de kocaman kitlelerce tanınmıştır.
OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER
2002 yılında Kuzenlerim Murat
2003 yılında Gelin
2004 yılında Hırsız Var filminde
2005 yılında Hacivat Karagöz Ne Amaçla Öldürüldü? filminde
2006 yılında Son Osmanlı Yandım Alifilminde
2007 yılında Made in Europe filminde
2008 yılında Kağıt filminde
2009 yılında Kahve Bahane Yılmaz
2009 yılında Bornova Bornova filminde
2010 yılında 7 Kocalı Hürmüz filminde
2010 yılında Deli Saraylı Ayyar
2011 yılında Üsküdar’a Giderken Erdem
2012 yılında Yalan Hayat Bora
2014 yılında İtirazım Var Gökhan
2015 yılında Sevinçli Ol Yeter

RIZA KOCAOĞLU
Rıza Kocaerkek çocuğu, 19 Mart 1979 tarihinde İzmir Tepecik’de doğmuştur. Babası Göztepe’nin yıllarca tribün amigoluğunu yapan başbakan lakaplı İsmail Kocaerkek çocuğu’dur. Benzer sürede bizzat de fanatik Göztepe’lidir. Oyuncu durumda olan Popüler adında kız kardeşi var. Dokuz Eylül Üniversitesi Oyunculuk bölümünden 2000 yılında mezun oluyor. Şehir Tiyatroları’nda, BKM’de, Dot’ta çalıştı.Çağan Irmak’ın 2001 yılında yönettiği “Bana Şans Dile”adlı dizi film ile sinemaya başladı.
Ödülleri :
2001 -Şile Büyülü Fener Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü -Bana Şans Dile
Oynadığı Tiyatro Oyunları :
Vur/Yağmala/Yeniden
Kürklü Merkür
Hakimiyeti Milliye Aş Evi
Gelin ile Kaynana
Bizans Düştü
Filmleri Ve Dizileri :
2013 -Behzat Ç. Ankara Yanıyor
2012 -2014-Karadayı (Dizi)
2011 -2012-Kuzey Güney
2011-Labirent
2011-Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm
2010-Kaybedenler Kulübü
2010-Av Mevsimi
2010-2011-Ezel (Dizi)
2010-Elif
2009-Başka Semtin Çocukları
2009 -Sonsuz
2009-Elveda Rumeli
2008-Sınıf (Dizi)
2007 -Emret Komutanım: Şah Mat
2006 -Kabuslar evi-Karanlıktan gelen
2005 -Organize İşler
2004 -Gece Yürüyüşü (Dizi)
2004 -Ruhun Duymaz (Dizi)
2001 işte Yepyeni Hayat (Dizi)
2001-Bana Şans Dile (Dizi)

NEBİL SAYIN
1971 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu Nebil Sayın Ankara Üniversitesi Dtcf Tiyatro Bölümü Oyunculuk Sanat Dalı mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini Muhteşem Yüzyıl dizisi ile gerçekleştiren Nebil Sayın sonra Suskunlar, İntikam, Aşk Emek Hayaller ve Hayat Yokuşu benzeri çok projede yer almıştır. Son Zamanlarda oyunculuk kariyerini Show Tv ekranlarında yayınlanmakta durumda olan İçerde dizisi’nde Coşkun karakteri ile sürdürmektedir. Nebil Sayın aslen Mardin Savur’ludur.

KUBİLAY AKA
05 Mayıs 1995 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Minik yaşlarından itibaren son derece toplumsal bir çocukluk geçiren ve zaman içinde büyüdükçe yakışıklılığıyla de dikkatleri üzerine çekmeyi muvaffak olan Aka, orta başarıda giden eğitim hayatı sonrasında da üniversite yaşamına başlamaya hak kazandı. Lise yaşamının sonrasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havaalanı Yönetimi Bölümü’nü galip gelen ve zaman içinde buradan oldukça başarılı bir şekilde mezun olmayı muvaffak olan Kubilay Aka, zaman içinde kendisine oyuncu olmayı amaç edinmiş ve bu uğurda gelişim yoluna gitmiştir. Bu anlamda ferdi olarak girişim yapma yoluna da gitmiştir. Okulunun sona ermesinin sonrasında kendisini oyunculuğa çok daha çok yakın gören Kubilay Aka, bu anlamda yakışıklılığını da vesile bilerek kısa bir süre dilimi içinde usta oyunculuk eğitimleri almaya başlamış ve oldukça başarılı bir şekilde eğitimlerini tamamladıktan sonra sektör içinde yer almak yerine girişimler yapmaya başlamıştır. Türkiye’nin 2016 yılında ekran başına kilitlenmesine ne amaçla durumda olan ve önemli anlamda izlenme oranlarına ulaşmayı muvaffak olan Vatanım Sensin dizisi kadrosuna Ali Kemal rolü ile girmiş ve daha önce deneyiminde akabinde çok önemli bir şekilde söz ettirmeyi başarmıştır. Dizinin ustalar ile dolu oyuncu ekibinde Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Onur Saylak, Senan Kara ve Baki Davrak benzeri isimler yer almıştır ve çok uzun zaman reyting rekorları kırarak aynı ritimde devam etmiştir.
Yer Aldığı Projeler
Vatanım Sensin

ERCAN KESAL
(Bir Sürelar Anadolu’da)
2013-32. İstanbul Film Festivali -En iyi erkek oyuncu (Yozgat Blues)
2013-20. Adana Altın Koza Film Şenliği -En iyi erkek oyuncu (Yozgat Blues)
2009-14.Sadri Alışık Ödülleri -En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Üç Maymun)
2009 -2.Yeşilçam Ödülleri -En İyi Senaryo (Üç Maymun)
Filmleri ve Dizileri :
Senaryo :
2011 -Bir Zamanlar Anadolu’da (Sinema Filmi)
2009-Üç Maymun (Sinema Filmi)
Oyuncu :
2015-Bulantı (Hekim) (Sinema Filmi)
2013 -Sen Aydınlatırsın Geceyi (İrfan) (Sinema Filmi)
2013 işte Devlet Bayan 2 (Aziz Veysel) (Sinema Filmi)
2013 işte Bendeniz O Değilim (Nihat) (Sinema Filmi)
2012 -Küf (Basri) (Sinema Filmi)
2012-Kayıp Şehir (Mustafa) (TV Dizisi) (Konuk oyuncu)
2012 işte Devlet Bayan (Aziz) (Sinema Filmi)
2012 -Derin Soluk Al (Kısa Film)
2011 -Yozgat Blues (Yavuz) (Sinema Filmi)
2011-Bir Zamanlar Anadolu’da (Muhtar) (Sinema Filmi)
2010-Albatrosun Yolculuğu (Maruf Şükrü) (Sinema Filmi)
2009 -Üç Maymun (Servet) (Sinema Filmi)
2009-Vavien (Süleyman) (Sinema Filmi)
2002-Uzak(bara giren kel adam) (Sinema Filmi)

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ
Mustafa Üstündağ 11 Şubat 1977, Mersin’de doğdu.) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nde tiyatro eğitimi alan oyuncu Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kartal Sanat İşliği, MSM Oyuncuları sahnelerinde görev aldı. Pervasız Tiyatro’da aynı ritimde devam etti. Atv’de yayınlanan Uygunsuz Yurtsuz dizisinde Ferdi Tayfur’un erkek çocuğunu, Zincirbozan filminde ülkücü Talat’ı oynadı. Zeynep’in Sekiz Günü’nde (2007) Ali rolüyle bir üçkâğıtçıyı canlandırdı. Kurtlar Vadisi Pusu adlı tv dizisinde Muro karakterini canlandırdı. Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine adlı filmde kocaman alaka gördü.
İçindekiler
1 Sahip meydana geldiği ödüller
2 Rol aldığı tiyatro oyunları
3 Sinema
4 Televizyon dizileri
5 Notlar
6 Dış bağlantılar
Sahip meydana geldiği ödüller
Sadri Alışık Ödülleri “müzikal ya da komedi dalında, yardımcı oyuncu”Vay Arkadaş -Kemal Uzun-2011
Rol aldığı tiyatro oyunları
Islah Evi : Norman Lock -Çamurdan Tiyatro-2012
Keşanlı Ali Destanı : Haldun Taner -Sadri Alışık Tiyatrosu -2011
Godoyu İzlerken : Uğur Uludağ -ESEK-2002
Antigone : Sofokles-MSM Oyuncuları -2001
Vişne Bahçesi : Anton Çehov -MSM Oyuncuları -2000
Akad’ın Yayı : Güngör Dilmen
Hakkari’de Bir Mevsim : Ferit Edğü
Duvar
Bunu Yak
Şirinler,
Masal Duvar
İnsanın Evreleri
Üşümek
Akadın Yağı
Sinema[değiştir
Şeytan Tüyü -2016
Uzun Hikaye-2012
Kutsal Damacana 2: İtmen -2010
Vay Arkadaş -2010
Abimm-2009
Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine -2008
Dilber’in Sekiz Günü
Zeynep’in Sekiz Günü
Zincirbozan-2007
Metropol Kabusu-2003
Neredesin Firuze-2004
Köçek-2001
Yolculuk-2005
Gülizar-2004
Emret Komutanım Şah Mat -2007
Ali’nin Sekiz Günü-2008
Vicdan
Deli Dumrul-Kurtlar Kuşlar Aleminde
Televizyon dizileri[değiştir | kaynağı değiştir]
Bana Sevmeyi Anlat -2016-(Haşmet Tuğcu)
Muhteşem Yüzyıl Kösem -2016-(Kara Davut Paşa)
Aşkın Kanunu -2014-2015 (Çetin)
Uğurlanmış Arzular -2013-Azerbaycan dizisi
Neyin Eksik
Merhamet Sermet Karayel (Babür) 2013-2014
Karanlıklar Çiçeği -2012-Azerbaycan Tv dizisi
İzmir Çetesi -Selami-2011
Cümbür Cemaat
Kurtlar Vadisi Pusu Muro/ 2007-2009/ Bölüm 13-65/ 3.Serisi Durumda Olan Dizi kurtlar Vadisi Pusuda Toplam 113-165/ 53 Bölüm Oynamıştır
Keje
Bedel
Yarım Elma 2002-2003
Yılan Hikayesi
Bizim Aile
Aşka Sürgün
Dikkat Bebek Var
Uy Başuma Gelenler -Cemal
Emret Komutanım -2005
Zincir Bozan
Hayalet
Hayat Bilgisi-2004
Yedi Numara
Yersiz Yurtsuz
Cennet Mahallesi (bölüm oyuncusu)

PERİHAN SAVAŞ
Gerçek adı Şerife Perihan Savaş durumda olan Perihan Savaş,İstanbul’un Fatih ilçesi Aksaray semtinde bir Ocak 1955 de doğmuştur. Perihan Savaş ortaokul mezunu olup, eğitimini ortaokul sonunda sonlandırmıştır. Beş yaşındayken İstanbul Şehir Tiyatrosu genç bölümünde önce rolünü oynadı. 1970 yılına civarı tiyatro çalışmaları yaparak, “Küçük Prenses, Romeo-Jüliyet, Kibarlık Budalası” benzeri çok oyunda yer aldı.197bir’de “Şehzade Simbad Kaf Dağında”adlı filmde küçük bir rol aldı. 1972’de “Korkusuz Beşler”filmiyle başrole yükselerek sinemaya geçti. 121 dolaylarında filmde rol aldı. Sinemanın yanı sıra sahneye çıkarak, bir dönev aldıktan sonra sahnelere “bye bye” dedi. Dizilerde de rol alan sanatçı, bununla beraber televizyon programları yapmıştır. 1986 yılında “Su”filfini çevirirken dizanteri olmuş. Kadir İnanır ile oynadıkları filmlerde onu sette sakinleştirirmiş.Erol Taş’dan çok korkarmış. 1968 yılında Perihan Savaş, on üç yaşındayken, askeri okulda okuyan yirmi iki yaşındaki bir gençle nişanlanmış, 6-7 ay aynı ritimde devam eden bir evlilik çağından sonra eşinden ayrılmış ve boşandığında bekaret raporu almış. ileri ki zamanlarda ,öncesinde İbrahim Tatlıses’le beraber yaşadı, sonra bir Haziran 1987 yılında Yılmaz Zafer’le evlenerek, her ikisinden de birer genç sahibi oluyor. İbrahim Tatlıses ile durumda olan birlikteliğinden Melek Zübeyde adında bir kızı oluyor. Yılmaz Zafer’le yaptığı evlilikten de Savaş Zafer adında erkek çocuğu oluyor. Eşi Yılmaz Zafer’le beraber “Yönetim Film ve Reklamcılık Şirketi”‘ni kurdular. İlki 1994 nisan ayı içinde iki kalp krizi geçirerek uzun zaman bakıma muhtaç şekilde hayatını sürdüren eşi Yılmaz Zafer’e, öldüğü 9 Kasım 1995 gününe civarı hastalığı süresince iyi bakarak örnek bir davranış sergilemiştir. İbrahim Tatlıses ile 1979 yılında Kara Yazma filminde tanıştı ve birliktelikleri başladı. 9 Ağustos 1984 tarihli gazetelerde bulunan haberlere göre Tatlısesin Perihan Savaş’ı dövmesinden dolayı karakolluk olmuşlar ve bu ilişkisini bitirmiştir.
Perihan Savaş;13 yaşında artık genç ne amaçla evlendiğini de “nişanlısının askeri okuldan çıkıp sivile geçebilmesi amaçlı nikah gerektiğini bu nedenle de nikahlarının yapıldığını fakat düğün yapılmadığını ve ailesiyle oturmaya aynı ritimde devam ettiklerini”bir reportajında söyleyerek açıklama etmiştir. Savaş, evlendiği bireyin hekim meydana geldiğini ve Almanya’ya gitmeyi planladıklarını anlatarak “Ben de Almanya’da tiyatro okuluna gidecektim. Fakat nikah olduktan sonra bana ‘Tiyatrodan ayrılacaksın’ dedi. Bu lafı duyduktan sonra benim amaçlı bitti”diyerek ayrıldıklarını dile getirdi.
56 yaşındayken Perihan Savaş, 2011 yılında işadamı ve Galatasaray’ın önceki yönetim kurulu üyesi Derya Taşdelenler ile evlenme kararı almışlardı ne olduysa son anda vazgeçtiler.
Ödülleri :
Altın Portakal Ödülleri,En İyi bayan Oyuncu “Bedrana” filminde 1974
Çekoslovakya’da “CIDALC Ödülü” “Bedrana” filminde 1974
Rol aldığı tiyatro oyunları :
Yüzleşme
Bozuk Düzen
Kim Bir Takım Kimle
Yedi Kocalı Hürmüz
Sekiz Kadın
Kadın
Bir Kış Öyküsü
Filmleri :
bir. Sırat -2011 (Dizi sona erdi)
2. Gazi-2008 (Dizi sona erdi)
3. Eksik Etek-2007
4. İstiklal: Söğütlü Hacer Ana -2007
5. Şarkılar Susmasın -2006
6. Eve Dönüş -2006
7. Yaprak Dökümü-2006
8. Kameranın Ardındaki Kadın: Bilgili Olgaç -2005
9. Yanık Koza -2005
10. Harput Güneşi -2004
11. Çalınan Ceset -2004
12. Gece Yürüyüşü -2004
13. Fırtına Hayatlar -2004
14. Umutların Ötesi -2003
15. Evlat-2003
16. Yalanın Batsın -2002
17. Kardelen-2002
18. Sultan-2001
19. Gelinlik Kız -2000
20. El Kızı -2000
21. Karakolda Ayna Var-2000
22. Ana Kuzusu-2000
23. Kimyacı -2000
24. Savunma-2000
25. Köpekler Adası -1996
26. Sevda Kondu-1996
27. Gökkuşağı -1995
28. Sevdaların Ölümü -1992
29. Mahallenin Muhtarları -1992
30. Acılar Ve Arzular -1991
31. Yarına Gülümsemek -1991
32. Kiralık Anne Adayı -1990
33. Oy Bebek-1990
34. Zulüm Treni-1989
35. Bekleyiş -1989
36. Karılar Koğuşu -1989
37. Minyeli Abdullah-1989
38. Yaşarken Ölmek -1988
39. Arka Evin İnsanları -1988
40. Sapık Bayan -1988
41. Cennet Gözlüm-1987
42. Arkadaşım Ve Bendeniz -1987
43. Sis-1987
44. Toprağın Gelini -1987
45. Yarınsız Adam -1987
46. İpekçe -1987
47. Su-1986
48. Aşk Ve Kin -1986
49. Hastahane-1986
50. Tekrar Umut-1986
51. Kırlangıç Fırtınası -1985
52. Alkol-1985
53. Sosyete Şaban -1985
54. Keriz-1985
55. Güneş Doğarken -1984
56. Kaşık Düşmanı -1984
57. Yalan-1982
58. Seni Yakacaklar-1981
59. Ayrılık Kolay Değil -1980
60. Yarabbim-1980
61. Çile-1980
62. Vah Başımıza Gelenler -1979
63. Fırat -1979
64. Kara Çadırın Kızı -1979
65. Kara Yazma-1979
66. Yuvasız Kuşlar -1979
67. Köşe Kapmaca -1979
68. Ölüm Görevi-1978
69. Çilekeş -1978
70. Lekeli Melek-1978
71. Yıkılış -1978
72. Kılıç Bey -1978
73. Şeref Sözü -1977
74. Sevgili Erkek Çocuğum -1977
75. Silah Arkadaşları -1977
76. Satılmış Adam -1977
77. İki Kızgın Adam -1976
78. Silahlara Veda-1976
79. Perişan -1976
80. Sevdalılar -1976
81. Analar Ölmez-1976
82. Deli Kız -1975
83. İntihar -1975
84. Bitirimler Sınıfı -1975
85. Kader Yolcuları -1975
86. Beş Milyoncuk Borç Verir misin -1975
87. Çapkın Kızlar -1975
88. Hostes-1974
89. Esir Hayat-1974
90. Sevmek-1974
91. Dertler Benim Olsun-1974
92. Taşralı Kız -1974
93. Gerçek-1974
94. Çılgın Arzular -1974
95. Evet mi Hayır mı -1974
96. Sensiz Yaşanmaz -1974
97. Zafer Kartalları -1974
98. Sezercik Minik Mücahit-1974
99. Bedrana-1974
100. Gülerken Ağlayanlar -1973
101. Çaresizler-1973
102. Kızın Varsa Derdin Var -1973
103. Kuşçu -1973
104. Nefret-1973
105. Soğukkanlılar -1973
106. Yemin-1973
107. Yedi Evlat İki Damat -1973
108. Bebek Yüzlü-1973
109. Namus-1972
110. Malkoçoğlu Kurt Bey -1972
111. Sev Dedi Gözlerim-1972
112. Vur-1972
113. Aşka Selam Kavgaya Aynı Ritimde Devam -1972
114. Atmaca Mehmet-1972
115. İyi Döverim Iyi Olmayan Severim -1972
116. Katerina 72-1972
117. Serseri Kral-1972
118. Para-1972
119. Kanlı Değirmen -1972
120. Korkusuz Beşler -1972
121. Şehzade Sinbad Kaf Dağında -1971

KÜNYE
Yapım
Ay Yapım
Yapımcı
Kerem Çatay, Pelin Diştaş Yaşaroğlu
Yönetmen
Sinan Öztürk, Özgür Sevimli
Senaryo
Gökhan Horzum

 

çukur son bölüm, çukur, çukur 1 bölüm, çukur 3 bölüm, çukur dizisi, çukur akşın, çukur aliço, çukur arapça şarkı, çukur ayşe, çukur ayna, çukur aşkın,
çukur aliço kim, çukur aras, çukur ajans, çukur araba sahnesi, çukur cumali, çukur celasun, çukur canlı, çukur canlı izle, çukur caps, çukur cast,
çukur cumali kim, çukur cumali kimdir, çukur cem karaca, çukur ceylan ertem, çukur dizisi oyuncuları, çukur dizisi izle, çukur dizi müzikleri,
çukur dövmesi, çukur dinle, çukur dizisi son bölüm, çukur dizisi son bölüm izle, çukur dizisi konusu, çukur dizisi cumali, çukur en son bölüm,
çukur en son bölüm izle, çukur eypio indir, çukur emmi, çukur efsane sahneler, çukur erik dalı, çukur erkan, çukur ekibi, çukur fragman,
çukur final, çukur full izle, çukur filmi, çukur fragman izle, çukur feyyaz, çukur full, çukur hangi gün, çukur hd izle, çukur hale,
çukur hikayesi, çukur heyecanı yok, çukur hangi semtte çekiliyor, çukur hangi günler yayınlanıyor,çukur hapisteki abi kim, çukur hakan,
çukur hangi gün saat kaçta, çukur izle, çukur indir çukur ilk bölüm izle, çukur izle son bölüm, çukur idris,

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık Sonyol.com 2015 Geniş bilgi Ustası